"Malarstwo Grzegorza Wójcika" to dwudziesta wystawa w Galerii "Okno".
Autor prac, tarnobrzeżanin Grzegorz Wójcik jest młodym twórcą. W 2006 r. ukończył studia na kierunku malarstwo sztalugowe w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Obecnie zajmuje się projektowaniem graficznym i malarstwem.
Jego prace można było zobaczyć na wystawach zbiorowych: "Wychowankowie Tarnobrzeskiego Domu Kultury" - TDK Tarnobrzeg 2005, "Pozaginania Rysunkowe - Gra o wszystko", Młode Forum Sztuki, - Galeria Biała, Lublin 2006, "Wystawa ceramiki studentów UMCS, - Dom Kultury ul.Bernardyńska, Lublin 2006, "Wystawa malarstwa absolwentów 2006 pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS, - Filharmonia Lubelska, Lublin, grudzień 2006
Obrazy eksponowane w Galerii są fragmentem pracy dyplomowej. Inspiracją do ich namalowania były tablice ogłoszeń zniszczone pod wpływem czynników atmosferycznych, czasu i działania człowieka.. Straciły one swoją pierwotną funkcję, stały sie nieczytelne.
"Dla mnie - jak mówi sam autor - zyskały nowe znaczenie: obiektów estetycznych, malarskich kompozycji, obrazów abstrakcyjnych, gotowych do przeniesienia na płótno. Każda z tablic nosi w sobie szczątki nie dających się już odczytać treści, gromadzonych przez lata. Są one świadkami przemijania życia i działania człowieka. Mnie - zmusiły do refleksji".

Wystawę można oglądać od 19 lutego do 17 marca 2007 r