W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Filia nr 2 na Przywiślu wspólnie z Przedszkolem nr 6 kontynuuje comiesięczne spotkania głośnego czytania. W związku z przypadająca w tym roku 100-rocznicą urodzin Astryd Lindgren 6-latki z "szóstki"wraz z wychowawczynią Marzeną Barabasz wysłuchały fragmentów następujących książek pisarki:
W styczniu bibliotekarka Marlena Średzińska czytała "Emil ze Smalandii",

W lutym dziennikarka Tygodnika Nadwiślańskiego Joanna Lewicka czytała "O królewnie, która nie chciała się bawić",
W marcu w kolorowy świat "Dzieci z Bullerbyn" wprowadził dzieci Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,
Jan Grębowiec.

Natomiast 25 kwietnia starszakom z Przedszkola nr 6 fragment książki "Dzieci z ulicy awanturników" czytał radny Rady Miasta Tarnobrzega, Kawaler Orderu Uśmiechu - Stanisław Uziel..

W czasie spotkań dzieci w przyjaznej , miłej atmosferze utrwalają nawyk czytania, poznają bibliotekę i jej bogaty księgozbiór.