Regulamin konkursu ogłoszony został w kwietniu br. w ramach programu "Łamiąc milczenie".
Regulamin konkursu docierał do zainteresowanych za pośrednictwem bibliotekarzy - pracowników Oddziałów dla Dzieci i filii funkcjonujących na terenie miasta Tarnobrzega. W konkursie mogły wziąć udział dzieci do lat 12.
Zadaniem uczestnika konkursu było przekazanie treści bajki poznanej na spotkaniu " Łamiąc milczenie - dzień z bajką terapeutyczną".
Pierwsze, inaugurujące nowy cykl spotkania, prowadzone przez psychologów i pedagogów odbyły się w czasie trwania tegorocznej akcji "Tygodnia Bibliotek".

Organizatorami konkursu byli Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu.

25 maja 2007 roku Komisja Konkursowa w składzie :
Przewodnicząca:
Katarzyna Słoma - Rzecznik Praw Dziecka,
Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół
Dzieci w Tarnobrzegu.

Mariola Gadowska - plastyk MBP
Izabela Opioła -    Przewodnicząca Zarządu Koła
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
w Tarnobrzegu

po bardzo dokładnym zapoznaniu się z nadesłanymi pracami przyznała nagrody i wyróżnienia :

I miejsce Barbara Mierzwa lat 9
II miejsce Angelika Rachwalska lat 9
III miejsce Aleksandra Piętowska lat 10

Wyróżnienia otrzymali :

Wojciech Babiuch lat 8
Alina Bąk lat 10
Karolina Biernat lat 10
Bartek Czech lat 9
Damian Danielewicz lat 9
Agata Dąbek lat 10
Maria Jakab lat 9
Kinga Janeczko lat 9
Milena Kamińska lat 12
Kamil Kokoszka lat 9
Katarzyna Kuchta lat 9
Grzegorz Kwaśnik lat 9
Agata Wojtaszek lat 9
Krzysztof Wójtowicz lat 9

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu w dniu 31 maja 2007 .