Nikt nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba zainwestować kilka lat w głośne, systematyczne czytanie dzieciom, czytanie w przyjaznej atmosferze, atrakcyjnych i dobrze dobranych treści, aby wychować czytelnika, "zarazić" go na całe życie książką.
Taki cel przyświeca kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", zainaugurowanej 1 czerwca 2001 roku przez Fundację ABC - Program Zdrowia Emocjonalnego. To także priorytetowe zadanie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. W myśl hasła "Czytaj swemu dziecku 20 minut dziennie, codziennie" od początku trwania kampanii w bibliotece systematycznie odbywają się spotkania głośnego czytania. Dzięki dobrej współpracy filii MBP ze szkołami i przedszkolami wszystkie dzieci tarnobrzeskie uczestniczą w programie. Natomiast pozytywne nagłośnienie akcji przez lokalne media ułatwia pozyskiwanie dorosłych wolontariuszy głośnego czytania dzieciom: samorządowców, dziennikarzy, służb mundurowych i medycznych, pracowników oświaty, rodziców wszystko w celu kształcenia nawyku czytania u najmłodszych, aby bez trudu i zmuszania przez całe życie czytali.

Imprezy, często uatrakcyjniają inscenizacje klasyki dziecięcej oraz spotkania autorskie.
I tak 6 czerwca br. w ramach obchodów VI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w tarnobrzeskiej bibliotece oraz w filii nr 6 w Sobowie gościła Kalina Jerzykowska- autorka wielu książek, musicali i przedstawień dla dzieci. Licznie zgromadzone dzieci z Przedszkola nr 6 oraz Szkół Podstawowych nr 3, nr 10 i nr 11 ochoczo bawiły się z Panią Kaliną w "teatr na żywo". Kanwą zabawy były humorystyczne, ale także z morałem wiersze autorki. Miłym akcentem spotkania okazały się nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Ilustrujemy czarodziejski ogród Pani Kaliny". Autografy "prawdziwej pisarki" oraz kwiaty i prośba dzieci o następne spotkanie z Panią Kaliną dopełniły ciepłą, przyjazną atmosferę spotkania.
Imprezę zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Mecenat 2007".