Pluszowe misie towarzyszą nam od bardzo dawna. Są najukochańszą przytulanką z dziecięcych lat, ulubiona postacią z bajek i dobranocek. Nic więc dziwnego, że w 2002 roku , w setna rocznicę powstania zabawki, 25 listopada uznany został za Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej to okazji 27 listopada br. w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej działającej na osiedlu Dzików zorganizowano spotkanie którego bohaterami był misie, te z naderwanym czy umorusanym pyszczkiem. Wszystkie kochane, siedziały grzecznie na kolanach swoich małych właścicieli.
W " pluszowy nastrój" fragmentem "Przygód Misia Uszatka" wprowadziła zebranych p. Marlena Średzińska- kierownik Filii. Następnie przyszedł czas na wspólne śpiewanie misiowych szlagierów. Na zakończenie spotkania wysłuchano najpiękniejszych wierszy polskich zaprezentowanych przez uczestników konkursu recytatorskiego pt " Nie obejdzie się bez Misia". W konkursowe szranki stanęło 10 dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Komisja konkursowa miała nie mały problem z wyłonieniem laureatów, wiec jednogłośnie postanowiła nagrodzić wszystkich.
Nagrody książkowe ufundowane zostały ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu " Mecenat 2007" oraz Zarządu Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Tarnobrzegu.