Do 27 stycznia 2006 roku w sali odczytowej MBP czynna jest wystawa Wierny naturze - malarstwo Ryszarda Mrozowskiego.
Ryszard Mrozowski, urodzony w Choroszczy, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z Tarnobrzegiem związany był przez ostatnich 25 lat swojego życia.

Prezentowane na wystawie prace to przede wszystkim kwiaty, pejzaże Tarnobrzega i okolic, autoportrety oraz portrety bliskich i znajomych. Tych kilkadziesiąt obrazów to zaledwie znikoma cząstka dorobku artysty. Wiele jego prac zdobi dziś ściany galerii , instytucji i prywatnych mieszkań w kraju jak i za granicą.
Wernisaż wystawy, który odbył się 16 grudnia br. przerodził się w wieczór wspomnień. Wśród gości byli zarówno członkowie rodziny , przyjaciele jak i sympatycy twórczości.
O walorach plastycznych prezentowanych prac opowiedział zebranym Tomasz Staszewski - plastyk i przyjaciel malarza.