Zbliżają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Gospodarzami rywalizacji najlepszych drużyn świata są Niemcy. W przeddzień wielkich emocji sportowych, Centrum Informacji o Książce Niemieckiej w Warszawie, przygotowało wystawę książek wydawnictw niemieckich "Świat piłki nożnej". Odwiedzi ona wiele miast polskich, uświetni także Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Obecnie można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Wystawę zaprezentowała w czasie wernisażu, 14 lutego br., Pani Halina Niemirska z Goethe - Institut w Krakowie, który jest współorganizatorem ekspozycji.

Publikacje, a jest ich ponad 150, układają się w cztery grupy tematyczne: historia, kultura, biznes; sportowcy, fani, słynne mecze; taktyka, technika, trening; literatura piękna, satyra, sztuka, książki młodzieżowe. Ekspozycja jest przyjazna dla zwiedzających, gdyż książki są ogólnodostępne, można je przeglądać i czytać. Wszystkim zgłębiającym tajniki języka niemieckiego daje szansę konfrontacji swoich umiejętności. Dodatkową atrakcją są unikalne zdjęcia, dzieło prestiżowej agencji fotograficznej Magnus Film.
I niechaj, zgodnie z życzeniem Pani Haliny Niemirskiej, książki prezentujące świat piłki nożnej zachęcą zwiedzających nie tylko do nauki języka niemieckiego, ale także do przyjazdu do Niemiec, aby bezpośrednio uczestniczyć w tym wielkim święcie piłki nożnej.

Wystawa czynna do 10 marca. Zapraszamy.