Jak piękne i ciekawe rzeczy mogą powstać z blachy miedzianej można się przekonać oglądając wystawę "Miedziane obrazy" - metaloplastyka Stanisława Lubacza. Prace prezentowane w Galerii "Okno" to tylko mała cześć z bogatej twórczości tarnobrzeżanina Stanisława Lubacza. Zostały wybrane przez samegoautora - orły, herby i godła, postacie historyczne, motywy związane z Tarnobrzegiem, motywy religijne, własne kompozycje.
Twórca, choć urodził się we Francji, to od 1958 roku związany z Tarnobrzegiem. Przez wiele lat pracował w KiZPS "Siarkopol". Obecnie jest emerytem. Swoją przygodę z miedzią rozpoczął przeszło trzydzieści lat temu. Spod jego ręki wyszło około 300 prac, które można podzielić na grupy tematyczne: orły polskie, bohaterowie, godła świata, herby, Egipt, akcenty religijne i kompozycje własne. Każda praca to efekt poszukiwań i eksperymentowania z nowymi technikami, łączenia miedzi z różnymi materiałami. Ostateczna forma powstała w wyniku poznania źródeł historycznych, tematycznego opisu, wykonaniu rysunku , szkicu i obróbce miedzianej blachy, jej utwardzeniu i połączeniu z podłożem drewnianym.
"Miedziane obrazy" były pokazywane m.in. W Rzeszowie, Nisku, Mielcu, Radomiu, Augustowie, Warszawie, Nowej Dębie, Baranowie Sandomierskim. Gościły też w Galerii Wystawowej Sejmu w Warszawie, w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Tarnobrzeżanie mogli je podziwiać w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega, Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wystawa w Galerii "Okno" czynna jest od 12 maja do 12 czerwca 2006 r.