Od połowy lutego bieżącego roku, na osiedlu Dzików przy ul. Konfederacji Dzikowskiej 20, funkcjonuje nowa Filia MBP w Tarnobrzegu. Na uroczystym otwarciu, dyrektor MBP Stanisława Mazur, zaprezentowała zgromadzonym gościom nowocześnie wyposażoną placówkę, oferującą ponad 3000 książek opracowanych w programie komputerowym i elektronicznie wypożyczanych. Spotkanie inaugurujące działalność Filii swoją obecnością uświetnili sekretarz Rady Miasta - Bogusława Boyen, zastępca prezydenta -Wiktor Stasiak, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 - Wojciech Błasiak, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Siarkopolu - Krzysztof Kalinka oraz powiatowy lekarz weterynarii Tadeusz Sech, gospodarz budynku, w którym zlokalizowana jest Filia. Byli także pierwsi czytelnicy, dzieci z osiedla zafascynowane nowymi, kolorowymi książkami. Otwarcie filii na dużym osiedlu, znacznie oddalonym od bibliotek w centrum miasta, pozytywnie przyjęli mieszkańcy Dzikowa, zwłaszcza ci najmłodsi, dla których wypożyczanie książek nie będzie już problemem.

Serdecznie zapraszamy do nowej Filii, w której można wypożyczać:

• literaturę piękną dla dorosłych: powieści , reportaże, pamiętniki i poezję,
  • literaturę piękną dla dzieci: bajki i baśnie, powieści i opowiadania z
    gatunku fantastyki i fantasy, historyczne i współczesne oraz lektury szkolne,
  • literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy ze szczególnym uwzględnieniem nauk humanistycznych i społecznych oraz wydawnictwa regionalne.

Na miejscu w czytelni można korzystać z encyklopedii, leksykonów, słowników i informatorów.

Zapraszamy do współpracy w zakresie działalności popularyzującej książki, a w szczególności do udziału w spotkaniach autorskich, różnorodnych konkursach i lekcjach bibliotecznych dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Biblioteka czynna:
poniedziałek - wtorek 10.00 - 15.00