Dekoracyjny świat różnego formatu figur, tworzy wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Ekspozycja prezentuje rzeźbę i płaskorzeźbę ujętą w cztery cykle tematyczne. Temat sakralny, to rzeźby Chrystusa Frasobliwego, Świętego Franciszka, Piety . W płaskorzeźbach możemy zobaczyć kapliczki przydrożne, sceny z Biblii,sylwetki aniołów. Drugą grupę tworzą rzeźby przedstawiające postacie polskiej wsi - kobiety piorące na tarze i przy kądzieli, kowala przy kowadle, siewcę, żniwiarza . W płaskorzeźbach uwiecznione zostały dawne zagrody, prace wykonywane w różnych porach roku i wiejskie zwyczaje. Cykl rzeźb i płaskorzeźb "Żydzi" tworzy niepowtarzalną i swoistą aurę zapomnianego świata Polski przedwojennej. Równie ciekawe są płaskorzeźby inspirowane naturą - baśniowo stylizowane kolorowe ryby, ptaki i kwiaty.

Wernisaż wystawy 19.01.2005