W kwietniu Filia nr 4 w Mokrzyszowie gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i nr 3 w Tarnobrzegu oraz dzieci z osiedla. Hasłem spotkań była integracja szkoły, biblioteki i osiedla. Wzajemne poznawanie się dzieci urozmaicone było wieloma atrakcjami. Uczniowie kl. III pod opieką wychowawczyni Lucyny Pęczkowskiej poprowadzili literacką zgaduj-zgadulę. Wiele emocji towarzyszyło odgadywaniu postaci z bajek na podstawie przedstawianych krótkich scenek z książek dla dzieci. Nie mniej radości sprawiła inscenizacja "Czerwonego Kapturka" prezentowana przez uczniów kl. II, przygotowanych przez P. Grażynę Kozioł. Nauka i wspólne śpiewanie piosenki z przedstawienia, układanie puzzli o tematyce bajek i baśni, także inne zabawy z wykorzystaniem motywów literackich sprawiły, że spotkania przebiegały w twórczej, przyjaznej atmosferze a biblioteka zyskała nowych czytelników.