A-aa kotki dwa...", to tytuł lekcji bibliotecznej dla maluchów z Przedszkola nr 7, która odbyła się 10.maja w Filii nr 1 na Serbinowie. W spotkaniu uczestniczyła lekarz weterynarii Joanna Skulska - Sech, która przeczytała bajkę Ireny Landau "Kocie kłopoty", a w czasie prezentacji przeźroczy rozmawiała z dziećmi o hodowli i pielęgnacji kotów różnych ras.
Atrakcją lekcji był żywy kotek przyniesiony przez zaprzyjaźnioną czytelniczkę. Pluszowe maskotki i kolorowe zdjęcia zdobiły przygotowaną wystawkę książek, w których głównymi bohaterami były różnorodne kotki. Spotkanie zakończono miłym akcentem, otóż wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę z kotkiem, informator o bibliotece i słodycze. Powitaniu i pożegnaniu przedszkolaków towarzyszyła piosenka "Kocur bury"