31 maja w sobowskim przedszkolu zainaugurowano IV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom spotkaniem integrującym sympatyków głośnego czytania z Przedszkola nr 18 , Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu oraz Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Zgodnie z propozycją Fundacji ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom Andersena", milusińskim baśń "Stokrotka" przeczytała Stanisława Mazur, dyrektor MBP. Spotkanie było także okazją do podsumowania akcji "Cała Polska..." i podziękowania jej najaktywniejszym uczestnikom. Z tej okazji dyrektor MBP wręczyła Pani Grażynie Rząd - Dyrektor Przedszkola Nr 18 dyplom uznania za popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Miłym akcentem imprezy były inscenizacje znanych baśni Ch. H. Andersena "Calineczka" i "Brzydkie kaczątko" zaprezentowane przez sobowskich przedszkolaków. W sobowskiej bibliotece czytano dzieciom także 1 i 3 czerwca. Baśń "Słowik" czytała Anna Maruszak, natomiast bajkę "Chore lwiątko" z serii "Opowiastki o zwierzętach" Teresa Serwan, kierownik filii.