"Kocie mruczanki" spektakl na podstawie wierszy Stanisława Jachowicza i Doroty Gellner, uzupełniony dobrą muzyką zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu. 20 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej licznie zgromadzona sympatyczna publiczność, dzieci z Przedszkola nr 2 i nr 3 podziwiały popisy swoich starszych kolegów w roli kotów - bohaterów wierszy wspomnianych autorów. Niekonwencjonalne popularyzowanie literatury dla dzieci, to zasługa Pani Renaty Śpiewak-Jakubowskiej, nauczyciela miejscowej Państwowej Szkoły Muzycznej. To nie jedyny występ inspirowany klasyką literacką przygotowany przez Panią Renatę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Milusińscy z sentymentem wspominają widowiska literacko - muzyczne prezentowane w bibliotece, chociażby "Wszystko gra" w oparciu o wiersze W. Chotomskiej, "Narodziny" na motywach z Biblii, a także inscenizację "Czerwony Kapturek".Ta niewątpliwie atrakcyjna forma propagowania literatury jest dobrze postrzegana przez dzieci i co najważniejsze rozbudza ich zainteresowania dobrą książką.

.