"Motywy tarnobrzeskie" prezentowane w Galerii "Okno" dają możliwość zapoznania się z tym, co odczytywane jest jako znak rozpoznawalny dla Tarnobrzega.
Na wystawie można zobaczyć "Cudowny obraz Matki Boskiej Dzikowskiej" oraz herb rodu Tarnowskich odmienny niż ten w herbarzach, bo stylizowany wyobraźnią jego autorów Stanisława Lubacza i Jana Wiącka. Geometryczny jest zamek w Dzikowie widziany oczami Beaty Michalskiej , rzeczywisty zaś w pracy Jana Germańskiego. Urokliwy krajobraz nadwiślański jest częstym motywem obrazów, rysynków, fotografii. Stare, rosochate wierzby zostały uwiecznione w pracach Jana Decowskiego, Stanisława Mityka, Jana Wiącka. Do spacerów po lesie zwierzynieckim zachęca nas Jan Wiącek. Centralny punkt miasta - Rynek, jego kamieniczki, pomnik Bartosza Głowackiego, Klasztor Ojców Dominikanów, codzienne życie mieszkańców znaleźć można w pracach Marioli Gadowskiej, Jana WiąckaJana Wiącka, Stanisława Lubacza, Moniki Michalskiej.
Wystawa ta jest w dalszym ciągu otwarta. Zapraszamy twórców, którzy chcieliby zaprezentować mieszkańcom miasta swoje prace w naszej Galerii.

Ekspozycja czynna od 6 czerwca do 28 lipca 2005 r.