Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, Jana Dziubińskiego ogłoszony został w styczniu br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu. Adresowany był do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu było rozwijanie i promowanie młodych talentów. W regulaminowym terminie na adres organizatora wpłynęło 109 wierszy od 44 uczestników z całego kraju. Komisja zakwalifikowała do oceny 106 wierszy. 3 wiersze jednego autora nie spełniły wymogów regulaminu konkursu, ponieważ podpisane były pełnym imieniem i nazwiskiem zamiast godłem.

Komisja konkursu w składzie:

• Stanisława Mazur - polonistka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu
  • Jan Borzęcki - poeta, prozaik, dziennikarz - przewodniczący
  • Maria Pałkus - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Gimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu
  • Maria Kwiecień-Rawska - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkól Gimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu
po dokładnej ocenie wierszy przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

Uczniowie szkół gimnazjalnych:
  • I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł przyznano:
    Dominice Nowak-Adamczyk z Gimnazjum nr 2 w Krakowie za wiersz "Telefon do nieba"
    Monice Kusztal z Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli za wiersz "(nie)przepaść"
  • II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł przyznano
    Katarzynie Ćwikle z Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu za wiersz "Na dobranoc"