W związku z obchodami Roku H.Ch. Andersena i 200 rocznicą urodzin baśniopisarza Filia Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu zaprosiła dzieci do udziału w konkursie literackim "zytam pięknie baśnie Hansa Christiana Andersena".
Celem konkursu było rozwijanie twórczej postawy dzieci w kontaktach z książką, zaangażowanie młodych czytelników do odkrywania przyjemności czytania książek oraz popularyzacja książek Andersena.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej Nr 11 w Tarnobrzegu z osiedla Sobów, wychowankowie pani Anny Maruszak.
Finał konkursu odbył się 20 września w Filii Bibliotecznej w Sobowie i wzięło w nim udział 10 osób. Jury, któremu przewodniczyła dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11 � Bożena Kapuściak, po wysłuchaniu fragmentów baśni Andersena wyłoniła laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Warchoł, drugie Karol Czech a trzecie Ania Drzewińska. Przyznano również 3 wyróżnienia dla Edyty Gortych, Marty Kochowskiej i Justyny Maciąg.

.