Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu uhonorowana została Nagrodą Główną - Statuetką, za najlepiej przeprowadzoną ogólnopolską kampanię "Cała Polska czyta dzieciom - 2005", wręczoną przez Prezes Fundacji ABCXXI, Panią Irenę Koźmińską. Uroczystą galę w Teatrze Studio w Warszawie uświetnił swoją obecnością Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan Kazimierz Michał Ujazdowski. W imprezie prowadzonej przez Piotra Bałtorczyka, wystąpili m.in. Hanka Bielicka, Anna Maria Jopek, Teatr AKT oraz Kwartet 4 te. Aktorzy swoje artystyczne programy wzbogacali wspomnieniami czytelnictwa w dzieciństwie

Współtwórców sukcesu jest wielu.
Przede wszystkim nagrodą gratulujemy wszystkim najmłodszym tarnobrzeskim czytelnikom, którzy przez cały rok licznie i chętnie uczestniczyli w spotkaniach głośnego czytania. Akcję aktywnie prowadzono w MBP i jej siedmiu filiach, pozyskując wielu dorosłych czytających książki dzieciom, przedstawicieli służb mundurowych, medycznych, samorządu lokalnego, mediów, szkół i przedszkoli, a więc współnagrodzonych jest wielu i oby ich ciągle przybywało.

Często spotkania uatrakcyjniały inscenizacje inspirowane klasyką literatury dziecięcej, m.in. "Calineczka", "Brzydkie kaczątko", "Kocie mruczanki", "Boże Narodzenie", przygotowane przez nauczycieli tarnobrzeskich szkół. Serdecznie dziękujemy za tę niekonwencjonalną formę popularyzowania książek, jakże mile i ciepło postrzeganą i wspominaną przez dzieci.

Wyróżnieniem dziękujemy także sponsorom akcji: Kierownictwu Firmy WAMIX, GSM - PLUS i Kina "Wisła" oraz Redakcji Tygodnika "Sztafeta" i Radia "Leliwa", fundatorom słodyczy i nagród za liczne konkursy popularyzujące głośne czytanie. Statuetka jest także uznaniem i podziękowaniem dla mediów lokalnych: prasy, radia, telewizji, które nagłośniły kampanię, czyniąc ją powszechną, ciekawą i przyjazną małym uczestnikom spotkań oraz aktywizującą szerokie grono dorosłych wolontariuszy trwającej wciąż akcji "Cała Polska czyta dzieciom".