Ogólnopolska akcja cała Polska czyta dzieciom na dobre wpisała się już w plan działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej. We wszystkich agendach odbywają się spotkania Na które do wspólnego czytania zapraszani są znani tarnobrzescy politycy, dziennikarze oraz rodzice.

W okresie ferii zimowych głośne czytania organizowane były pod wspólnym hasłem "Lubię książki - mamo, tato. Poczytacie? Co wy na to ..."

W oddziale dla dzieci z dziećmi i ich rodzicami spotkali się:
Zofia Czub - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Jan Dziubiński - Prezydent Miasta Tarnobrzega, Zbigniew Matys - Komendant Policji, Marek Bukała - Szef Straży Miejskiej, Ewa Wójcik - dziennikarz Radia Leliwa oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Norbert Mastalerz. Z małymi czytelnikami spotkała się również Stanisława Mazur - dyrektor MBP.

W Filii nr 2 dzieciom czytał Tadeusz Furgała - tarnobrzeski kominiarz, pracownicy biblioteki oraz babcie.

Natomiast najmłodsi mieszkańcy os. Sobów mieli okazje posłuchać ulubionych bajek Kazimierza Kwiatkowskiego - Przewodniczącego Osiedla.

Za propagowanie idei głośnego czytania Miejska Biblioteka Publiczna już po raz drugi otrzymała wyróżnienie. Tym razem Kapituła nagrodziła również osoby sprzyjające bibliotece w propagowaniu akcji. Wśród osób nagrodzonych znaleźli się między innymi Prezydent Miasta Tarnobrzega, Komendant Policji oraz Szef Straży Miejskiej.