W ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pracownicy Oddziałów dla Dzieci MBP przygotowali szereg atrakcji dla swoich najmłodszych czytelników. W tym dniu rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego "Poczytajmy razem" oraz najaktywniejszym czytelnikom Oddziałów dla Dzieci za rok 2003/2004.

Uczestnicy wspólnej zabawy, którzy wykazali się najlepszą znajomością bohaterów z książek otrzymali drobne upominki, a z bajkowego korowodu wybrano najatrakcyjniejsze przebranie.

Honorowym gościem naszej biblioteki była pani Beata Ostrowicka - pisarka dla dzieci i młodzieży. Spotkanie z pisarką poprzedziła krótka scenka przygotowana przez harcerzy 11 TDH "Wrzosowisko" w oparciu o jedno z opowiadań z książki "Opowieści ze starego strychu", o której rówież była mowa na spotkaniu.

Patronat medialny nad imprezą objął "Tygodnik Sztafeta".