Przez trzy dni września w tarnobrzeskiej bibliotece prezentowała swoje obrazy czwórka artystów z Wilna: Lila Miłto, Stanisław Kaplewski, Władysław Ławrynowicz i Tadeusz Romanowski. Wilnianie polskiego pochodzenia od lat działają w Twórczym Związku Polskich Artystów Malarzy na Litwie "Elipsa". Prace ich znane są nie tylko na Wileńszczyźnie, ale również w wielu miastach Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Do Tarnobrzega przyjechali na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków na Wschodzie, któremu od lat szefuje p. Małgorzata Bonarek.

Wileńskie zaułki, pejzaże, kwiaty i kompozycje abstrakcyjne zachwycały zarówno gości wernisażu, jak i zwiedzających wystawę. Więc nic dziwnego, że kilkanaście obrazów pozostało w Tarnobrzegu zdobiąc mieszkania nabywców.

Wernisaż wystawy, którego honorowym gościem była p. Janina Sagatowska Senator RP, osoba oddana całym sercem problemom Polaków mieszkających na Wschodzie, poprzedziło spotkanie z poetą Aleksandrem Śnieżko.