Aniołki z masy solnej, modeliny, plasteliny, z piórami z papieru czy kolorowych szmatek, o buziach szeroko otwartych lub przymrużonym oku. Zimowe bałwanki, pawie z szyszki, rybki z orzecha, choinki malowane na szkle, i całe setki kartek świątecznych to pokłosie konkursu "Boże Narodzenie w twórczości plastycznej - sprawna rączka 2004" zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczna oraz Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą w Tarnobrzegu. Autorami nadesłanych prac były dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Komisja powołana przez organizatorów przyznała kolejne nagrody i wyróżnienia:

W grupie przedszkolnej wyróżniono pracę:

• Aleksandry Bykowskiej
  • Tomasza Szczucińskiego
  • Radka Kalinki
  • Patrycji Połowniak
  • Pauli Jarkowskiej

Przyznano również zbiorowe dyplomy dla Przedszkoli nr 1, 4,5, 6, 17.

W grupie szkół podstawowych:
Kategoria kartka:
I miejsce Michał Peryt
II miejsce Daria Walas
III miejsce Zuzanna Wodecka

• Agnieszka Przykaza
  • Małgorzta Domagała
  • Joanna Sobolewska

Kategoria ozdoba choinkowa:
I miejsce Zuzanna Głowacka
II miejsce Angelika Kuczyńska
III miejsce Agnieszka Sitnik

• Karolina Mazur
  • Jakub Mazur
  • Aleksandra Bielat
  • Adrianna Bielat
  • Sara Świętek

W grupie szkół gimnazjalnych :
I miejsce Katarzyna Deroń
II miejsce Wioletta Serafin
III miejsce Sonia Stach.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs można było podziwiać w sali odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej do 16 grudnia. Tego dnia, zgodnie z założeniami organizatorów i hasłem wystawy "Podzielmy się radością" została przeprowadzona aukcja, z której dochód przekazano wychowankom Tarnobrzeskiej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej . Do sprzedaży wystawiono również 53 prace przekazane przez osoby dorosłe, które całym sercem poparły ten szczytny cel. Wśród nich znalazły się wyszywane obrazki, opoczyńskie świąteczne wyklejanki, kartki z wizerunkiem aniołka dzierganego na szydełku , koronkowe gwiazdki., papierowe gwiazdy i jeżyki robione z bibuły.

Nagrody wręczają dyrektor MBP Stanisława Mazur i dyrektor POW Robert Chmiel.