Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szeroki program imprez dla dzieci, które tegoroczne ferie zimowe spędzały w miejscu zamieszkania. Każda z propozycji przygotowana została w oparciu o literaturę dziecięcą dostępną w agendach i filiach. Organizacją pracy z dziećmi i ich przeprowadzeniem zajęli się bibliotekarze pracujący na co dzień z młodym czytelnikiem.

Ogółem z bibliotecznych propozycji skorzystało 1700 osób.

Największym zainteresowaniem cieszyły się projekcje filmowe organizowane przez Filię nr 1 działającą na osiedlu Serbinów oraz Oddziale dla dzieci w budynku głównym przy ul. Szerokiej.

Dzieci z uzdolnieniami plastycznymi uczestniczyły w spotkaniach z plastykiem, w trakcie których poznawały techniki plastyczne (origami, plastelina, modelina, akwarela, pastela). Powstające na zajęciach postacie to bohaterowie bajek i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Prace powstałe na zajęciach są eksponowane w filiach.

Również konkursy plastyczne i wiedzowe cieszyły się dużym powodzeniem. W tej nie łatwej formie dzieci wykazywały się dużą wiedzą literacką, umiejętnościami plastycznymi oraz spostrzegawczością.

W czasie ferii we wszystkich agendach i filiach kontynuowane były również spotkania w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Do wspólnej zabawy włączyli się również dorośli mieszkańcy osiedli. Czytano głównie utwory polskich pisarzy St. Jachowicza, Bechlerowej, Tuwima i innych.

W godzinach przedpołudniowych oddziały dla dzieci przeistaczały się w świetlice osiedlowe. Dzieci bardzo chętnie pod okiem bibliotekarzy rozwiązywały rebusy i krzyżówki literackie, układały puzzle, korzystały z gier planszowych i telewizyjnych.

Dla miłośników zespołu Dżem zostało przygotowane spotkanie przypominające początki jego istnienia. Spotkanie to zorganizowano w filii na osiedlu Serbinów.

W trakcie trwania ferii w budynku głównym biblioteki otwarto wystawę "90 lat harcerstwa tarnobrzeskiego". Ekspozycja czynna była do 28 lutego br.