Od 05 - 28.02 br w sali odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej czynna była wystawa przypominająca dzieje harcerstwa w naszym mieście. Organizatorami wystawy byli: Instruktorski Krąg Seniorów, Środowiskowy Szczep KNIEJA oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu. Obowiązki komisarza wystawy przyjął dh Wojciech Bartyzel.

Prezentowane na wystawie zdjęcia, książeczki pracy zastępów, książki pracy drużyn, rozkazy podpisane przez Ignacego Płonkę, najstarsze wykazy harcerzy i harcerek, sprawozdania i kroniki, pisane niejednokrotnie "na gorąco" w zdecydowanej większości udostępnione zostały organizatorom ze zbiorów prywatnych.

Dokumenty z lat 20 i 30 tych cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. W Księdze Rodowodów prowadzonej przez Komendę Hufca Męskiego odnaleźć można nazwiska osób, które w późniejszych latach wpisały się na trwałe w historię naszego miasta: Hieronim Dekutowski, Tadeusz Dąbrowski, Eugeniusz Dąbrowski, Jan Fecko, Tadeusz Szewera, Stanisław Jasiński oraz Władysław Jasiński.
To właśnie oni, członkowie zastępów: Orłów, Łapiduchów i Jeleni już w pierwszych dniach wojny rozpoczęli działalność konspiracyjną, kolportując biuletyn informacyjny Odwet a w późniejszym okresie wojny poszli na leśne ścieżki tworząc legendarny oddział partyzanci Jędrusie, mając za dowódcę swojego drużynowego Władysława Jasińskiego.

Po II wojnie bardzo szybko powstają drużyny harcerskie. Pierwsza zbiórka zorganizowana jest już 26 stycznia 1945 r. W roku 1946 Hufiec Męski otrzymuje sztandar. Do dnia dzisiejszego zachowało się wiele zdjęć z tej uroczystości oraz kronika. I znów tarnobrzeskich harcerzy widać na ulicach miasta. Biorą czynny udział we wszystkich imprezach, znów organizowane są biwaki, obozy, rajdy. Tamte czasy przypomniały zdjęcia, plakietki z Harcerskich Akcji Letnich i Zimowych. Kroniki z obozów w Teofilowie i Siemianach. Zdjęcia przypomniały pierwsze lata funkcjonowania Stanicy w Olchowcu i ludzi którzy tę stanicę budowali. Ostatnia część wystawy to prezentacja działających obecnie drużyn harcerskich.

Ekspozycja ta dla wielu osób była powrotem do lat młodzieńczych, kiedy to w grupie najbliższych przyjaciół przemierzało się rajdowe kilometry, kiedy niebo nad głową błyszczało gwiazdami a magiczny ogień łączył wszystkich w jeden harcerski, przyjacielski krąg.