Miejska Biblioteka Publiczna od dwóch lat bardzo aktywnie włączyła się w Ogólnopolska Akcję "Cała Polska Czyta dzieciom". Przez cały rok we wszystkich Filiach organizowane były spotkania. Do akcji włączyli się rodzice, nauczyciele, dziennikarze. W ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 4 czerwca br. z młodymi czytelnikami spotkali się ludzie w mundurach.

W Oddziale MBP dzieciom głośno czytał o kłopotach Joachimka mł. ins. Zbigniew Matys - Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu.

W Filii nr 1 na os. Serbinów czytał aspirant szt. Edward Szlichta z Komendy Staży Pożarnej w Tarnobrzegu. Krótkie opowieści o Płomyku i Czerwonym Kurze bardzo przypadły maluchom do gustu.

W Filii nr 2 kominiarz pan Tadeusz Furgała przypomniał dzieciom baśń o pastereczce i kominiarczyku. A na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał kominiarski grosik na szczęście. W Mokrzyszowie ze słuchaczami spotkali się przedstawiciele Środowiskowego Szczepu Knieja dh. Jadwiga Bartyzel i dh. Łukasz Raźniewski. Tu czytano baśnie o smokach i ich pogromcach. Do dzieci zgromadzonych w Filii w Wielowsi na koniu przybył rycerz - Janusz Szwed przedstawiciel Tarnobrzeskiego Klubu Kawaleryjskiego, który przypomniał postać zacnego Zawiszy Czarnego.

Z młodymi mieszkańcami Sobowa spotkali się przedstawiciele Staży Miejskiej, Komendant Marek Bukała i Janusz Pyka.

Wysoka frekwencja, roześmiane, zasłuchane buzie dzieci, wiele pytań o codziennej pracy służb mundurowych, świadczą o ciągłej popularności "głośnego czytanie" nie tylko przez rodziców.