Wzorem lat ubiegłych Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu przygotowała szereg imprez dla dzieci i młodzieży, która tegoroczne ferie zimowe spędziła w Tarnobrzegu. Akcja prowadzona była we wszystkich agendach i filiach działających na terenie naszego miasta.

Do najatrakcyjniejszych form należały: Konkurs na plakat do filmu Harry Potter i kamień filozoficzny
Głośne czytanie najpiękniejszych utworów literackich / forma realizowana była przez Oddział dla dzieci przy ul Szerokiej 13, Filię na os. Sobów. /
Do współpracy zaproszono między innymi Przewodniczących Osiedli Władysława Czopka i Kazimierza Kwiatkowskiego oraz przyjaciół biblioteki p. Irene Flis, Barbarę Wilamowską i Barbarę Zych.

Zorganizowano też spotkania z plastykiem. W Filii nr 1 spotkanie poprowadziła Mariola Gadowska - plastyk MBP, natomiast z młodzieżą mieszkającą na osiedlu Mokrzyszów zajęcia poprowadził Jan Wiącek - tarnobrzeski rzeźbiarz.

Zorganizowano też konkursy literackie i plastyczne.
Codzienne w Oddziale przeprowadzano mini konkurs czterech pytań. Forma ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
W konkursie recytatorskim "Strofy o zimie" przygotowanym przez Filię na os. Mokrzyszów wzięło udział 16 osób.

Filia nr 2 na os. Przywiśle ogłósiła konkurs plastyczny "Zimowe krajobrazy", a Filia nr 1 na os. Serbinów konkurs na najciekawszy strój karnawałowy.

Dla miłośników poezji w Filii na osiedlu Wielowieś zorganizowano montaż poetycki "Wieczór poezji lirycznej". Inspiracją do przygotowanie były zbliżające się "Walentynki"
Również na os. Wielowieś zostało zorganizowane spotkanie autorskie z ks. Marianem Balickim.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w codziennych spotkaniach czytelniczych, które odbywały się we wszystkich filiach i agendach. W ramach tych zajęć dzieci układały puzzle, rozwiązywały krzyżówki literackie, zachęcały swoich rówieśników do czytania.