W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom we wszystkich filiach i agendach zorganizowano wiele spotkań podczas których swoje ulubione bajki głośno czytali najmłodszym między innymi: Jacek Brycki, o. Maciej Złonkiewicz, Kazimierz Kwiatkowski. Do akcji włączyli się też rodzice oraz sympatyzujący z biblioteką czytelnicy p. Irena Flis, Barbara Wilamowska i Barbara Zych.

Również tarnobrzescy dziennikarze nie odmówili udziału w zabawie, 6 czerwca z najmłodszymi słuchaczami spotkali się:
w Filii nr 1 na os. Serbinów Joanna Rybczyńska i Agnieszka Grabowska z tygodnika Sztafeta, w Filii nr 2 na os. Przywiśle swoje ulubione teksty z dzieciństwa czytali Bogumiła Trzaska, Wiesława Skowrońska i Wacław Pintal dziennikarze Tygodnika Nadwiślańskiego, w filii nr 3 na os. Mokrzyszów bajki czytała p. Agnieszka Bielas z Nowin a z dziećmi mieszkającymi na os. Sobów spotkała się p. Edyta Urbaniak z Echa Dnia, a rolę lektora czytającego "Małego księcia" na os. Wielowieś wcielił się Piotr Karnas z Radia Leliwa.

Nie zabrakło też przedstawicieli Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. W Oddziale dla dzieci przy ul. Szerokiej 13 przed małymi słuchaczami zasiedli Wojciech Kozieł i Jarosław Golik czytając obszerne fragmenty "Koziołka Matołka" i "Jak Wojtek został strażakiem".