24 kwietnia gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu  Adam Zamoyski – autor biografii o  Fryderyku Chopinie, która kilka tygodni temu trafiła na księgarskie półki. Tarnobrzeska biblioteka  była  jednym z kilku miejsc w Polsce,  gdzie Wydawnictwo ZNAK zorganizowało spotkanie promocyjne. Chopin. Powściągliwy romantyk to rozszerzona wersja książki powstałej w 1979 roku . Zasadniczym celem Adama Zamoyskiego było - jak pisze autor we wstępie – „oczyszczenie atmosfery i sprowadzenie studiów nad życiem kompozytora do wymiaru rzeczywistego. Bo też szereg biografii i obiegowych opinii o Chopinie pełna była „sentymentalnych bredni”, niewyjaśnionych kwestii, niedomówień i nieuprawnionych stwierdzeń”.