"Tarnobrzeg w starej fotografii" to kolejna propozycja wystawiennicza przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu. Na całość ekspozycji składa się przeszło 70 zdjęć archiwalnych ze zbiorów pp. Durzynskich, Milarskich, Mleczków oraz Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Scenariusz wystawy opracowany został w konwencji "spaceru po Tarnobrzegu" rozpoczynający się od przystani kajakowej, poprzez okolice spichlerza by znów powrócić do Rynku wzdłuż dzikowskigo muru. Patrząc na te fotografie sprzed 80 czy 60 laty na pierwszy rzut oka ma się wrażenie, że ta część miasta pozostała taka sama Klasztor, Pomnik Bartosza Głowackiego, kamieniczki. Tylko ściana wschodnia różni się diametralnie. W miejscu gdzie niegdyś stała urokliwa kamieniczka w której mieścił się sklep obuwniczy Bata dziś mamy pawilon handlowy Kaprys.
Patrząc na zdjęcia wykonane z wieży klasztoru aż nieprawdopodobnym wydaje się, że obiektyw objął praktycznie dachy wszystkich domów.
Ogromny pusty teren na ówczesnych obrzeżach to lotnisko, dziś ulice Słoneczna, Szopena, gdzieś w oddali rysuje się budynek dworca PKP.
I znów powrót na jedną z głównych ulic Tarnobrzega, ulicę Mickiewicza gdzie kiedyś wśród zieleni stała kapliczka z figurką Św. Floriana.

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Prezydenta Miasta Tarnobrzega odbyło się 15 maja 2001 o godzinie 17.00.
Ekspozycja czynna była do 30 czerwca 2001 w godz. 10.00 - 17.00