24 stycznia 2011 godz. 18.00

Spotkanie z SZYMONEM HOŁOWNIĄ - promocja książki BÓG. ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ

W czwartkowy wieczór 24 stycznia br. w Tarnobrzegu doszło do długo oczekiwanego spotkania ze znanym dziennikarzem, prezenterem i publicystą Szymonem Hołownią. Organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka. Na pół godziny przed spotkaniem sala i korytarze biblioteczne już były wypełnione liczną publicznością. Organizatorzy byli w wielkiej rozterce, jak umożliwić wszystkim zgromadzonym kontakt ze znamienitym gościem. Z nieoczekiwaną pomocą przyszli ojcowie dominikanie, którzy użyczyli Kościoła Męki Pańskiej i tak ku zadowoleniu wszystkich spotkanie odbyło się w znakomitej atmosferze tarnobrzeskiej świątyni. Za tak szczodry gest, w imieniu bibliotekarzy i czytelników, serdeczne Bóg zapłać ojcom dominikanom.

Spotkanie prowadzili: poeta i krytyk literacki Grzegorz Kociuba oraz o. Tomasz Martynelis OP, a głównym tematem rozmowy była najnowsza książka Szymona Hołowni „Bóg. Życie i Twórczość”. O tym jak potrzebna była nam ta publikacja, jak również rozmowa z jej autorem, świadczyły liczne pytania dotyczące najistotniejszej kwestii omówionej w książce –„… dziejach relacji Pana Boga z tym światem”. Mamy nadzieję, że po spotkaniu większość publiczności wyszła z przekonaniem, że o Bogu i religijności można normalnie rozmawiać.

Fotograficzna relacja ze spotkania z Szymonem Hołownią.

Dokumentacja fotograficzna spotkania dostępna także na portalach:

mojadolina.pl

nadwisla24.pl