BAŁWANKOWY ZAWRÓT GŁOWY
FERIE 2011 W BIBLIOTECE

Podczas tegorocznych ferii zimowych aura nie rozpieszcza naszych milusińskich. Dlatego też dzieciaki bardzo chętnie korzystały z propozycji, które  przygotowali dla nich  pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Codziennie w godzinach przedpołudniowych w placówkach bibliotecznych słychać było wesoły gwar. Zdecydowana większość propozycji trafiła w gust młodych czytelników. W Oddziale dla Dzieci  Biblioteki Głównej  dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w spotkaniach z bajką, w czasie których czytane  były teksty o zimie oraz  tarnobrzeskie legendy. Spotkania głośnego czytania legend uatrakcyjniono układaniem zdjęć-puzzli,  na których widnieją adekwatne do treści fragmenty architektury i pejzaży Tarnobrzega. W Filii nr 1 największym powodzeniem ciszyło się karaoke - pioseneczki na smuteczki, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje wokalne umiejętności .Natomiast w  Filii nr 2 na os. Siarkowiec w tym roku królowały zajęcia plastyczne: origami – zabawy z papierem,  wymalować muzykę-na podstawie utworów F. Chopina, zakładeczki do książeczki, pleciona laleczka ,karnawałowy zawrót głowy- kreacje z papieru, to tylko niektóre z licznych propozycji . Na podobnych zajęciach przeprowadzonych w Filii nr 4 dzieci wspólnymi siłami stworzyły bałwana. W pierwotnym założeniu miał być śniegowy i zdobić wejście do biblioteki ale z braku naturalnego surowca do jego stworzenia wykorzystano papier. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się projekcje bajek realizowane w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej, Filii nr 1 i 3. Przygotowane przez bibliotekarzy: quizy i zagadki o zimie,  turnieje warcabowe, kalambury, konkursy recytatorskie i plastyczne były dobrą zabawą i wzbudziły emocje nie tylko wśród najmłodszych. Utwory prezentowane przez uczestników konkursu recytatorskiego wiersz dla babci i dziadka przeprowadzonego w Filii nr 6 na os. Sobów,  dostarczyły wiele wzruszeń szacownym adresatom. W programie nie zapomniano też o miłośnikach Internetu. Czytelnia Internetowa zrealizowała  blok spotkań pod wspólnym hasłem- zimowe surfowanie po Internecie.

W okresie  ferii zimowych we wszystkich agendach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im.dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu  zorganizowano 88 różnorodnych  form pracy z dziećmi w tym:

• potkania głośnego czytania             20
  • zajęcia plastyczne                            10