20.01. 2011 - 15.02.2011

"Ze szkicownika Ewy Urbańskiej"

W galerii okno po raz pierwszy zaprezentowano indywidualną wystawę prac Ewy Urbańskiej, chociaż z pracami tarnobrzeżanie mogli się już zapoznać na kilku wystawach zbiorowch w galerii.
Ewa Urbańska ( ur.1974 r.) mieszka w niewielkiej miejscowości w gminie Łoniów w Wólce Gieraszowskiej. W Tarnobrzegu ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika i Wyższą Szkołę Pedagogiczną. Pracuje w Nowej Dębie.
Jest samoukiem. Nie jest związana ani wykształceniem, ani pracą ze sztuką. Rysowanie i malowanie traktuje jako odskocznię od życia codziennego. To jej pasja a w szczególności rysunek ołówkiem. Jest otwarta również na inne techniki. Głównym tematem jej prac jest przyroda – zwierzęta, kwiaty, rośliny, pejzaże. Pojawiają się też obrazki z podróży, architektura, odchodzące w przeszłość motywy wiejskie. Delikatna kreska w rysunkach i pastelowość plam w akwarelach to główna cecha jej twórczości.

Wystawę można oglądać od 20 stycznia do 15 lutego 2011 roku.