Podsumowanie ankiety, „Jakie książki czytasz najchętniej”

Przez ostatni rok na stronie internetowej MBP dostępna była ankieta mająca zbadać preferencje osób korzystających z naszej biblioteki. W ankiecie wzięło udział 239 osób.

Dla zdecydowanej większości czytelników ulubionym gatunkiem literackim okazała się powieść. Takiej odpowiedzi udzieliła prawie połowa ankietowanych. Najmniej popularne okazały się lektury, co wynika raczej z niechęci młodych czytelników do tego elementu edukacji natomiast nie przekłada się na ilość wypożyczeń. Lektury szkolne są wciąż jednymi z najczęściej, choć niekoniecznie najchętniej, pożyczanymi książkami w bibliotekach.

Wielka popularność powieści wskazuje, że głównym powodem sięgania po książki w bibliotekach publicznych jest rozrywka. Mamy nadzieję, że w Nowym Roku książki przyniosą wiele radości naszym czytelnikom, czego im serdecznie życzymy.