Laureaci VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

„Życie wierszem pisane”

Nagrody rozdano

Już po raz ósmy 23 września 2011 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka wręczono nagrody zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  Zycie wierszem pisane . Patronat nad konkursem sprawował  Pan Norbert Mastalerz – Prezydent Miasta Tarnobrzeg.

Komisja Konkursowa w składzie: Grzegorz Kociuba, Maria Pałus, Maria Kwiecień –Rawska i Jan Adam Borzęcki po dokładnej analizie wierszy przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria  - uczniowie szkół gimnazjalnych:

• I miejsce - Karolina Chyła z  Byczyny,
  • II miejsce - Martyna Jedziniak  z Jasła,
  • III miejsce - Jagoda Magda z Nowej Dęby,
  • Wyróżnienie - Błażej Pałkus z Tarnobrzegu

II kategoria -uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

• I miejsce - Paweł  Hajduk z Tarnobrzegu,
  • II miejsce - Kacper Płusa z  Pabianic,
  • III miejsce - Justyna Grzesiowska z  Zielonej Góry
  • Wyróżnienia - Anna Wnęk z  Nowego Sącza i Wojciech  Makowski z Tarnobrzegu.

Ponadto komisja zakwalifikowała wiersze Moniki Szewc ze  Stalowej Woli, Michała Wolnego z  Bytomia, oraz Anny Chruślak  i Moniki Tomczyk z  Tarnobrzegu do pokonkursowego tomiku. Nagrody laureatom, w imieniu Prezydenta Tarnobrzega, wręczyła Anna Czaplińska Naczelnik Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz przewodniczący Jury Grzegorz Kociuba. Nagrodzone wiersze zaprezentowali laureaci oraz uczniowie z Gimnazjum nr 1 i 3 w Tarnobrzegu.

Po części oficjalnej  warsztaty poetyckie dla młodych poetów poprowadził Grzegorz Kociuba.