Od lat Filia nr 2 współpracuje z okolicznymi przedszkolami. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu na zorganizowane – nie po raz pierwszy- spotkanie głośnego czytania zaprosiło bibliotekarkę z Filii -Sylwię Bornos. Milusińscy z uwagą wysłuchali wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. We wrześniu do grona przyjaciół biblioteki dołączyło także Przedszkole nr 15. Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami 18 marca  po raz kolejny  odwiedziły Oddział dla Dzieci, uczestnicząc w bloku spotkań „Wszystkie kolory wiosny w utworach dla dzieci”. W czasie pobytu w bibliotece wysłuchały interesujących fragmentów klasyki dziecięcej czytanych przez pracownika filii, wzięły udział w zajęciach wspólnego rysowania oraz zabawach w zgaduj-zgadulę Pt. „ Czy wiosna już nadchodzi?”