25.05.2011 - 31.07.2011

Tarnobrzeskie motywy
prezentowana z okazji
40-lecia pracy twórczej artysty

Zręczna, precyzyjna ręka i wyobraźnia artysty - rzeźbiarza Stanisława Lubacza z Tarnobrzega, ożywia arkusze miedzi, zamieniając je w plejadę postaci historycznych, w symbole narodowe i nasze tarnobrzeskie. Artysta tworzy z pasją a oryginalność jego dzieł podziwiana i ceniona jest w całym kraju. Wykute w miedzi motywy historyczne i religijne, orły polskie, stylizowane impresje własne zdobią  Galerię Sejmową w Warszawie, muzea i instytucje państwowe, a także  prywatne mieszkania. Stanisław Lubacz na trwale wpisał się w osiągnięcia współczesnej sztuki rozsławiając Tarnobrzeg. W tym roku obchodzi 40-lecie swojej artystycznej działalności. Nieprzypadkowo, artysta Okrągły Jubileusz swojej pracy twórczej, zaakcentował wystawą „Tarnobrzeskie motywy” prezentowaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. To już czwarta wystawa autorska eksponowana w tarnobrzeskiej książnicy, a w Galerii OKNO prace Pana Stanisława są ciągle obecne. Niejednokrotnie też artysta uatrakcyjniał imprezy czytelnicze dla dzieci swoimi warsztatami, na których najmłodsi poznawali tajniki tworzenia  „miedzianych obrazów”.