23.05.2011 - 15.06.2011

Galeria “Okno”
prezentuje prace słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Malowany Tarnobrzeg

Na wystawie “Malowany Tarnobrzeg” prezentowanej w Galerii “Okno” znalazło się 26 obrazów przedstawiających miasto namalowane częściowo z natury ( w plenerze ) a także z fotografii ( pozostałe 3 prace to kwiaty – majowy bez). Wykonane zostały pastelami i w technice temperowej. Autorami są słuchacze sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Jest to już 7 wystawa. Poprzednie odbyły się: w 2008 i 2010 r. w Domu Kultury w Koprzewnicy, 2009 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, 2009 r. w Restauracji “Kaprys” w Tarnobrzegu, 2009 r. w PWSZ w Tarnobrzegu, 2010 i 2011 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Obecna ekspozycja to niewielki, wybrany z wielu zestaw obrazów tematycznie związanych z Tarnobrzegiem. Około 100 prac zaprezentowanych zostanie 21 czerwca 2011 roku w galerii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Tarnobrzegu przy ulicy Wyszyńskiego 10.
W czerwcu mija 3 lata od utworzenia sekcji plastycznej. Aktywnie z w zajęciach bierze udział 18 pań, pragnących poprzez rysunek i malarstwo wyrazić swoje wewnętrzne nastroje i napięcia. W pracach pojawiają się różne tematy – martwa natura, pejzaże, kwiaty, a także prace inspirowane dziełami uznanych mistrzów w szczególności impresjonistów. Opiekunem artystycznym grupy jest mgr Helena Pilecka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu – również seniorka.

Na wystawie “Malowany Tarnobrzeg” prezentowanej w Galerii “Okno” znalazło się 26 obrazów przedstawiających miasto namalowane częściowo z natury ( w plenerze ) a także z fotografii ( pozostałe 3 prace to kwiaty – majowy bez). Wykonane zostały pastelami i w technice temperowej. Autorami są słuchacze sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Jest to już 7 wystawa. Poprzednie odbyły się: w 2008 i 2010 r. w Domu Kultury w Koprzewnicy, 2009 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, 2009 r. w Restauracji “Kaprys” w Tarnobrzegu, 2009 r. w PWSZ w Tarnobrzegu, 2010 i 2011 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Obecna ekspozycja to niewielki, wybrany z wielu zestaw obrazów tematycznie związanych z Tarnobrzegiem. Około 100 prac zaprezentowanych zostanie 21 czerwca 2011 roku w galerii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu przy ulicy Wyszyńskiego 10.

Wystawę można oglądać od 23 maja do 15 czerwca 2011 roku.