09.06.2011 godz. 9.30

Spotkanie z
Pawłem Beręsewiczem
pisarzem książek dla dzieci i młodzieży

Nic tak nie promuje czytelnictwa i książek wśród dzieci jak spotkania autorskie. To forma już sprawdzona i akceptowana przez najmłodszych. Dlatego też w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka gościło już wielu pisarzy dla dzieci. Biblioteka uczestniczy także w akcji „Z książką na walizkach”. W ramach tegorocznych już V Podkarpackich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami,  9 czerwca w Bibliotece Głównej, odbyło się spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, autorem poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4  i Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. Autor błyskawicznie nawiązał ciepły, serdeczny kontakt z dziećmi. Rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy młodych czytelników z zakresu znajomości tytułów popularnych baśni, dla utrudnienia, odczytanych w języku angielskim. Dzieci wypadły całkiem dobrze, a najlepszy uczestnik konkursu nagrodzony został przez autora książką z autografem „Bajkowy słownik polsko-angielski, angielsko-polski”. Następnie Pan Paweł w sposób niekonwencjonalny prezentował swoje książki. Otóż, w zaaranżowanej kawiarence literackiej przy filiżance „wyobrażonej” kawy, profesjonalnie rozmawiał z dziećmi o swoich pasjach, inspiracjach, warsztacie twórczym i bohaterach prezentowanych książek. Później były niekończące się pytania dzieci dotyczące życia osobistego i zawodowego autora. Barwne, ciekawe spotkanie zakończyły dedykacje i autografy cierpliwie składane przez pisarza na licznie zakupionych książkach.