„Tarnobrzeskie straszony”

W piątek, 18 listopada bieżącego roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie literackiego konkursu „Tarnobrzeskie straszony”. Organizatorem konkursu była MBP i Wydawnictwo – Drukarnia CYROGRAF. Głównym założeniem konkursu było zainteresowanie uczniów historią naszego miasta, ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, rozwijanie ich uzdolnień literackich poprzez napisanie opowiadania na temat jednej z czterech zaprezentowanych graficznie postaci związanej z Tarnobrzegiem. Wpłynęło 72 prace, spośród których jury wybrało 8 opowiadań i ich autorom przyznało równorzędne nagrody. Zwycięzcami konkursu zostali: Katarzyna Lasek, Karolina Furtak i Julia Dobroń z Gimnazjum nr 1 im. S. Jachowicza, Jakub Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Kopernika, Piotr Pasławski ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. Korczaka, Magdalena Piłat i Natalia Kołodziej z Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Małego Księcia oraz Tomasz Jaskot. Ponieważ poziom wszystkich prac okazał się zadziwiająco wysoki,  pozostali uczestnicy konkursu także zostali wyróżnieni drobnymi upominkami. Imprezę, swoją obecnością zaszczycił Prezydent Miasta Tarnobrzeg, Pan Norbert Mastalerz, który wręczył laureatom  nagrody, pogratulował i podziękował wszystkim za ciekawe, zaangażowane w historię naszego miasta opowiadania. Natomiast Pan Grzegorz Środa, przedstawiciel Drukarni – CYROGRAF, zaprosił do udziału w następnej edycji konkursu „Tarnobrzeskie straszony”.