W gościnie u św. Mikołaja

Z najmłodszymi członkami  Polskiego Związku Niewidomych  w Tarnobrzegu, 10  grudnia 2011 roku, spotkał się Święty Mikołaj. Na miejsce wspólnej zabawy wybrał sobie Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu, która od lat współpracuje z  Tarnobrzeskim Kołem PZN. Bibliotekarze wraz z harcerzami „Wrzosowiska” dołożyli wszelkich starań aby uprzyjemnić milusińskim czas oczekiwania. Spotkanie rozpoczęto wspólnym przystrajaniem choinki w dość oryginalny sposób. Na zielonym drzewku zawisły gwiazdy i półksiężyce z imionami  wszystkich uczestników . Następnie zaczęły  się pląsy i zabawy ruchowe. W programie nie zabrakło też głośnego czytania obszernych fragmentów opowiadań o dniu pracy w wiosce Mikołajów. Rozbawione dzieciaki nawet nie zwróciły uwagi, że w drzwiach stanął tak bardzo oczekiwany GOŚĆ. Ale … bez prezentów. Jak się okazało Jego pomocnicy już kilka dni wcześniej dostarczyli upominki do biblioteki i skrzętnie je ukryli. Rozpoczęły się poszukiwania. Zabawa „ciepło, zimno” ułatwiła sprawę i szybciutko  zlokalizowano prezenty. A czegóż tam nie było? Pluszowe misie, przybory szkolne,  góry słodyczy i wiele innych niespodzianek. Paczki były tak bogate, że najmłodszym musieli pomagać rodzice. Święty Mikołaj nie zapomniał też o pani Halinie Lisowskiej – Przewodniczącej Koła, która za swoją troskę o podopiecznych otrzymała w podzięce aniołka.

Wszystkie dzieci zgodnie obiecały, że w następnym roku będą także grzeczne i zaprosiły Mikołaja do ponownych odwiedzin w tarnobrzeskiej bibliotece.