03.10.2011 - 31.10.2011

Zdjęcia Piotra Morawskiego
"Podpatrzone i zatrzymane w kadrze"

Wystawa “Podpatrzone i zatrzymane w kadrze - zdjęcia Piotra Morawskiego” to druga indywidualna prezentacja prac tego autora w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Piotr Morawski (rocznik 1975) urodził się i mieszka w Tarnobrzegu. Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Fotograf z zamiłowania z kilkuletnim doświadczeniem.

Jego pasją jest fotografia przyrodnicza i reportażowa. Największą satysfakcję sprawia mu obserwacja i fotografowanie zdjęć ptaków i zwierząt. Wymaga to bardzo dużej wiedzy i cierpliwości, dobrego kamuflażu, niejednokrotnie wielu godzin lub dni spędzonych w plenerze w oczekiwaniu na “ten” właściwy moment. Reportaż to drugi temat jego prac. Na zdjęciach w niebanalny sposób utrwala atmosferę panującą na imprezach i wydarzniach. Tak jak w fotografii przyrodniczej ceni sobie najbardziej ujęcia dynamiczne, gdzie gra rolę światło i ruch.

Tarnobrzeżanie mogli poznać jego prace na zbiorowych wystawach w Galerii “Okno” i comiesięcznej edycji konkursu fotograficznego “Zdjęcie miesiąca”.Należy do Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest laureatem wielu konkursów m.in. jego zdjęcie “Lewitacja” zostało nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie “Ekologia w obiektywie” w Warszawie w 2009 roku.

Więcej zdjęć Piotra Morawskiego można zobaczyć na stronie internetowej www.pmorawski.tarnobrzeg.pl kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 605 190 162