20.12.2011 - 20.01.2012

Galeria "Okno" - "Śnieżne motywy"

Kiedy tworzyła się obecna wystawa w Galerii “Okno” - “Śnieżne motywy”, na zewnątrz nie było widać odznak zimy. Dlatego tęsknota za śniegiem i mrozem uwidacznia się w niektórych pracach tarnobrzeskich twórców. W ekspozycji znalazły się prace o różnej tematyce – krajobrazy i pejzaże, architektura, martwe natury i kwiaty, symbole świąt, abstrakcje i kopie obrazów wielkich mistrzów wykonane w różnych technikach -  fotografie, rysunki, akwarele, malarstwo. Szesnastu autorów to szesnaście spojrzeń na otaczający świat. Tarnobrzeg w fotografii Piotra Morawskiego jest inny od Tarnobrzega w akwarelach Leszka Kwiatkowskiego, obrazach Jana Germańskiego i Doroty Pelc. Zima uchwycona w kadrze Mirosława Mietły, Renaty Niedbałowskiej , a obrazy namalowane przez Annę Werhun, Zofię Kniaź, Halinę Całkę, Annę Karaś to różne spojrzenia na ten sam temat. Różnicę widać też w kwiatach Małgorzaty Wójtowicz, Jadwigi Toś-Pelc, Marioli Gadowskiej, Zofii Kniaź. To samo można powiedzieć o martwych naturach Ireny Głogowskiej i Jadwigi Toś-Pelc. Na wystawie znalazły się także abstrakcje Łukasza Saturczaka i Beaty Michalskiej. Zimowy nastrój uzupełniają anioły Marioli Gadowskiej.