http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 16 Marzec 2015

W ramach projektu Comenius, 12 marca 2015 r. goście z Rumunii, Finlandii, Grecji, Włoch i Turcji oraz uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu.

Zostali serdecznie powitani przez p. dyrektor Stanisławę Mazur i zaproszeni
do obejrzenia poszczególnych działów biblioteki. Trzy grupy z pracownikami biblioteki Krystyną Błasiak, Dorotą Capilla, Izabelą Opiołą ruszyły na zwiedzanie. Goście zapoznali się z wypożyczalniami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czytelnią, a także ze specyfiką pracy bibliotekarzy w działach: Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Dygitalizacji, Informacyjno Bibliograficznego.
„Książka – Twój najlepszy przyjaciel” - to hasło przyświeca projektowi i okazało się także, że książka łączy ludzi z różnych narodów. Odwiedzający bibliotekę byli pod wrażeniem jej działalności, podziwiali bogate zbiory i pracę bibliotekarzy.
Na zakończenie wizyty przedstawiciele poszczególnych państw otrzymali od p. dyrektor miłe upominki – książki tarnobrzeskiej pisarki Doroty Kozioł.