http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 26 Marzec 2015

Z okazji ogłoszonego przez Sejm RP roku 2015 – Rokiem Jana Pawła II oraz 10 rocznicy śmierci Polskiego Papieża...

prezentowana jest wystawa pod tytułem „Jan Paweł II w literaturze polskiej”. Na wystawie znajduje się bogaty zbiór publikacji dotyczących życia i działalności Papieża. Bardzo ważnymi eksponatami, pochodzącymi z Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli są relikwie: stuła, pektorał oraz piuska, które związane są z pobytem Papieża w Sandomierzu w 1999 roku. Wystawę uzupełnią zdjęcia z pielgrzymki sandomierskiej oraz cytaty pochodzące z książęk, homilii, spotkań, encyklik.

Podczas wernisażu fragmenty twórczosci Jana Pawła II w oprawie muzycznej zaprezentowali Klaudia Mrówcznska i Tobiasz Ciepliński - uczniowie Liceum Ogólnoksztaucącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, natomiast pan Marian Antończyk zrelacjonował swoje spotkanie z Papieżem podczas jego pobytu w Rzeszowie.

W ramach projektu Comenius, 12 marca 2015 r. goście z Rumunii, Finlandii, Grecji, Włoch i Turcji oraz uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu.