http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 4 Maja 2015

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

„Z książką za pan brat” – lekcja biblioteczna w Filii nr 7 na osiedlu Dzików.

KONKURSU RECYTATORSKIGO

ENTLICZEK-PENTLICZEK”

WIERSZE JANA BRZECHWY

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W poniedziałek, 4 maja 2015 roku, druga klasa integracyjna ze szkoły „Dziewiątki” przybyła do Filii nr 7 MBP na osiedlu Dzików na lekcję biblioteczną „Z książką za pan brat”.

Chociaż czeka już na mnie zaspana poduszka,

Chociaż misiek zmęczony ziewa, ziewa jak smok.

To codziennie wieczorem, zanim pójdę do łóżka,

Zanim powiem dobranoc, biorę książkę do rąk.”

- tymi słowami piosenki „Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo” zostały powitane dzieci, przekraczając mury biblioteki. Po muzykalnym wprowadzeniu, rozpoczęła się pogawędka na temat czytania różnych książeczek z rodzicami, ulubionych bajek, roli biblioteki i czytelni, a także zasad odpowiedniego zachowania w tych miejscach. „Nie rysować po książkach”, „przetrzymywać je w suchym miejscu” – te i inne wskazówki o właściwym i niewłaściwym traktowaniu książeczek, mieli za zadanie wyłapywać uczniowie, podczas głośnego odczytu „Listu do dzieci” Marii Terlikowskiej. Następnie mali czytelnicy, wysłuchali wierszowanej, bogato ilustrowanej opowieści o słoniu Trąbalskim i jego przygodach, autorstwa Juliana Tuwima. Po tylu wrażeniach, młode pokolenie czytelników odpoczywało, bawiąc się w „Zgaduj zgadulo”. Po serii zagadek, przyszedł czas na głośną lekturę Rafała Witka „Walizka pana Hanumana”, której drugoklasiści słuchali z wypiekami na twarzy. Następnie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę i zapoznały się z książkami na półkach. Uczniom mówimy – do ponownego zobaczenia w bibliotece!