http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 8 Maja 2015

Miejska Bibliotek Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza na wystawę „Ekslibris dookoła świata” prezentującą pracę twórców X edycji Międzynarodowego Konkursu Graficznego na Ekslibris organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach.

KONKURSU RECYTATORSKIGO

ENTLICZEK-PENTLICZEK”

WIERSZE JANA BRZECHWY

Podczas wernisażu, który miał miejsce 5 maja br., Pani Ewa Chorążak przedstawiła krótką historię organizowanego konkursu oraz zaprezentowała wystawę. Odpowiadając na pytanie „Dlaczego warto tworzyć ekslibrisy” przybliżyła historię jak i techniki tworzenia ekslibrisu. Szczególną uwagę zwróciła na dwa elementy: motyw i temat. Jak podkreśliła, ekslibris powinien charakteryzować się nie tylko niepowtarzalną formą artystyczną ale przede wszystkim powinien odzwierciedlać osobowość właściciela.

Autorzy prezentowanych na wystawie prac, sztukę tworzenia ekslibrisu opanowali perfekcyjnie co widać było w odbiorze i mnogości pytań, które padły podczas wernisażu.