http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 11 czerwca 2015

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczne obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zainaugurowali 30 maja szeregiem spotkań przygotowanych w ramach „ Nocy Bibliotek”.
W czasie tygodnia w bibliotece odbyło się wiele imprez czytelniczych. Między innymi 2 czerwca w Filii nr 7 z najmłodszymi czytelnikami spotkały się przedstawicielki Dyskusyjnego Klubu Książki w Osieku. Panie Justyna Gregorowicz i Katarzyna Kunowska przeczytały swoje ulubione baśnie z dzieciństwa, podzieliły się radość jaką daje im czytanie książek i rozmowa o nich.
W tym samym dniu, w Filii nr 3 odbyło się spotkanie promujące literaturę regionalną i jej twórców, w którym uczestniczyli uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej nr 9. Wśród prezentowanych utworów znalazły się, miedzy innymi, fragmenty „Pamiętników włościanina” J. Słomki, „ Przez ciernie żywota „F. Kurasia, „Tarnobrzeg – z dziejów miasta i powiatu” M. Marczaka. Spotkanie połączone zostało z prezentacją multimedialną pod tytułem „Nie ma ulicy zielonej”.
Dzień później, 3 czerwca, sześciolatki z Przedszkola nr 2 uczestniczyły w spotkaniu „Drzewko przyjaźni” przygotowanym przez pracowników Oddziału dla dzieci Biblioteki Głównej. Dzieci wysłuchały opowiadania z książeczki „Wszystko moje czyli jak łatwo stracić przyjaciół” po czym pod czujnym okiem pracowników Oddziału dla dzieci wykonały „Kwitnące drzewko przyjaźni”.