http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 16 czerwca 2015

„Teatrzyk jak się patrzy” spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą

Czy o kolorach, zwierzątkach, ptakach  roślinach można mówić  przez całą godzinę wierszem? Tak, przekonały się o tym dzieci z Przedszkoli nr 2,3 i 5 w Tarnobrzegu,uczestniczące w spotkaniu ze Zbigniewem Dmitrocą - poetą i bajkopisarzem, autorem  ponad 30 książek. Spotkanie zorganizowano na zakończenie akcji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Pan Zbigniew przyjechał do Tarnobrzegu ze swoją tajemniczą walizeczką, na której widniał napis " Teatrzyk jak się patrzy." Nim jednak zaspokoił ciekawość maluchów co w niej jest, zaprezentował swój dorobek literacki a jest tego sporo. Bajki, powiastki opowiadania a nawet podręczniki dla przedszkolaków a i zbiór wierszy wydany pod jego redakcją w którym zamieszczony został też utwór Stanisława Jachowicza. Kiedy już Pan Zbigniew otworzył swój sakwojaż, z którego zaczął wyjmować prześliczne, tekturowe "sylwetki" zwierząt, ptaków i roślin na sali zrobiło się bardzo gwarno. Każdy dzieciak chciał przez chwilę potrzymać teatralne akcesoria. A czego tu nie było. Sowy, zające, koty, osiołki, koguciki oset a nawet czosnek. Każdej prezentacji towarzyszył zabawny wierszyk z morałem. Nie małą frajdę dzieciakom sprawiły rymowanki – zgadywanki..Jak się okazało dzieciaki doskonale poradziły sobie z literackimi szaradami.  Na zakończenie autor bardzo rzetelnie odpowiedział na grad pytań którym zasypały go maluchy.