http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 30 czerwca 2015

Serdecznie zapraszamy do bibliotek
na różnorodne zajecia organizowane
pod hasłem "Lato z książką..."

BILBLIOTEKA GŁÓWNA, ODDZIAŁ DLA DZIECI - godz. 11.00

PONIEDZIAŁKI - „W indiańskiej wiosce” - zajęcia plastyczne

WTORKI - „Dar totemów” - spotkanie dla dzieci z indiańską baśnią

ŚRODY - „Indianin na tropie przygody” - zajęcia ruchowe

CZWARTKI - „Spotkanie w tipi z Wielkim Wodzem Sokole Oko” - prezentacja literatury pięknej i popularnonaukowej o tematyce indiańskiej

PIĄTKI - „Kalambury, zagadki i rebusy” - zajęcia integracyjne


FILIA NR 1, OSIEDLE SERBINÓW, ODDZIAŁ MUZ-FON - godz. 12.00

WTORKI, CZWARTKI - „Sówka mądra główka” - kalambury i zagadki

ŚRODY

  • „Kto pierwszy do mety” - zespołowe gry internetowe (lipiec, godz. 12.00, sierpień, godz. 13.00)
  • „Wesołe instrumenty” - zajęcia plastyczne inspirowane muzyką (22 lipca)
  • „Wędrówki z dinozaurami” - quizy i zagadki filmowe (5,12,19 sierpnia)

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet


FILIA NR 1, OSIEDLE SERBINÓW, ODDZIAŁ DLA DZIECI - godz. 10.30

PONIEDZIAŁKI - „Malowany wiersz” zajęcia literacko – plastyczne

  • 6.07-witraż
  • 13.07-zabawa z włóczką), (20.07-kolaż
  • 27.07-origami
  • 3.08-malujemy farbami
  • 10.08-wyklejanki
  • 17.08-kolaż
  • 24.08-origami

WTORKI - „Gry planszowe” - zajęcia integracyjne

ŚRODY - „Baśniowy pociąg” - literacka podróż z najpopularniejszymi baśniami świata

CZWARTKI - „Domek pod lasem” (2 lipca) - warsztaty plastyczne

PIĄTKI - „Zabawy umysłowe, krzyżówki i rebusy” - zajęcia integracyjne

 

FILIA NR 2, OSIEDLE SIARKOWIEC, ODDZIAŁ DLA DZIECI - godz. 11.00

WTORKI:

  • „Tu czytamy, tu słuchamy, tutaj zawsze zapraszamy” (7 lipca) - impreza plenerowa
  • „Wtorkowe podróże po Europie - Francja” (14 lipca) - zajęcia edukacyjne
  • „Wtorkowe podróże po Europie - Grecja” (21 lipca) - zajęcia edukacyjne
  • „Z byle czego coś pięknego” (28 lipca) - zajęcia plastyczne
  • „Muminkowe harce w bibliotece” (4, 11,18 sierpnia) - zajęcia edukacyjne

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet

 

FILIA NR 3 OSIEDLE MIECHOCIN - godz. 12.00

PONIEDZIAŁKI - „Zaczarowany świat puzzli” - zajęcia integracyjne

WTORKI - „Poczytam Ci” - spotkanie głośnego czytania

ŚRODY - „W krainie wyobraźni” - warsztaty plastyczne

CZWARTKI - „Zagadki i krzyżówki czyli umysłowe łamanie główki” - zajęcia edukacyjne

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet

 

FILIA NR 4 OSIEDLE MOKRZYSZÓW - godz. 10.00

WTORKI - „Wędrówki po Polsce z baśnią i legendą” - spotkania literackie

ŚRODY - zajęcia plastyczne

  • „Żółty leśny kwiat” (15 lipca - kiri, orgiami)
  • „Letnie impresje” (22 lipca - plastelina)
  • „Wakacyjna mozaika” (29 lipca - kamyki)
  • „Biżuteria dla pani Lato” (5 sierpnia - poprowadzi Iwona Brania)
  • „Zielne wianuszki” (12 sierpnia - plener)
  • „Żabka” (19 sierpnia - orgiami z koła)
  • „Mozaika wakacyjna” (26 sierpnia - plener)

CZWARTKI - spotkania integracyjne

  • „Rebusowo” (16, 23, 30 lipca, 6, 20, 27 sierpnia)
  • „Futbolowy quiz” (13 sierpnia)
  • „Majsterkowe pogaduchy” (21 sierpnia)

PIĄTKI - „Ciekawi ludzie, ciekawe tematy”

  • (19 lipca) - spotkanie z Katarzyną Siemińską, chemikiem „Ciekawi ludzie, ciekawe tematy”
  • (31 lipca) - spotkanie z Natalią Maszkowską, weterynarzem

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet

 

FILIA NR 5 OSIEDLE WIELOWIEŚ - godz. 11.00

WTORKI - „Zrób to sam” - warsztaty manualne

ŚRODY - „Papierowy zawrót głowy” - zajęcia literacko-plastyczne

CZWARTKI - „W świecie wyobraźni” - zajęcia interaktywne

PIĄTKI - „Każdy może być artystą” - zabawy z masą solną

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet

 

FILIA NR 6 OSIEDLE SOBÓW - godz. 10.30

ŚRODY

  • „Moja ulubiona postać z bajki” (8, 15 lipca)
  • „Papierowe zwierzęta” (22, 29 lipca) - zajęcia plastyczne, origami „Tam byliśmy”
  • (5, 12 sierpnia) - opowieści z wakacji godz. 15.00

CZWARTKI -  „Się czyta, się wie” - mini konkurs literacki

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet


FILIA NR 7 OSIEDLE DZIKÓW - godz. 11.00

PONIEDZIAŁKI

Gry i zabawy na podwórku

WTORKI

„Czytanie pod gołym niebem” - spotkania literackie

ŚRODY

„Wykreślanki - malowanki, kalambury i zagadki” - zajęcia edukacyjne

CZWARTKI - zajęcia plastyczne

  • „Zakładka do książki” (6 sierpnia)
  • „Przestrzenne formy” (13 sierpnia - origami)
  • „Pudełeczko na drobiazgi” (20 sierpnia)
  • „Kolorowanki” (27 sierpnia)

PIĄTKI - „Nie tylko scrabble…” - zabawy integracyjne

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet

 

FILIA NR 8 OSIEDLE PRZYWIŚLE - godz. 12.00

WTORKI - „Stacja Ósemka” - zajęcia literacko - plastyczne


4, 11 SIERPNIA 2015 godz. 12.00 „Zawód ilustrator” - zajęcia plastyczne

CODZIENNIE w godz. 12.00 – 14.00 bezpłatny Internet


KONKURSY

FILIA NR 2 - „Wakacyjne podróże po literaturze” - konkurs plastyczny

FILIA NR 7 - „Opowiem Ci bajkę” - konkurs literacki regulaminy dostępne w siedzibie organizatora

regulaminy dostępne w siedzibie organizatora