http://mbp.tarnobrzeg.pl/templates/redevo_aphelion/images/icon_date.gif Wprowadzono, 07 Sierpień 2015

W Oddziale dla dzieci filii nr 1 zajęcia wakacyjne zainaugurowały warsztaty plastyczne pt.„Domek pod lasem”. Z nowym materiałem...

...plastycznym – różnokolorowym filcem zapoznała dzieci p. Mariola Gadowska plastyk z MBP. „Malowany wiersz”- tematem poniedziałkowych zajęć literacko-plastycznych są motyle. Przeczytanie wiersza jest dla dzieci inspiracją do wykonania różnymi technikami plastycznymi (kolaż, origami płaskie z koła, witraż, płaskorzeźba z plasteliny) pięknych, kolorowych motyli. Wtorki upływają pod hasłem gier stolikowych. Chińczyk, Monopol, Grzybobranie, Skaczące kapturki, Statki, Domino, należą do gier planszowych, po które dzieci najchętniej sięgają. „Baśniowy pociąg” – środowe spotkania głośnego czytania. Literacka podróż po najpiękniejszych baśniach świata. „Czarodziejskie krzesiwo”, „O wężowej wdzięczności”, „Waligóra i Wyrwidąb” to tylko niektóre z literackich „stacyjek”. „Zabawy umysłowe, krzyżówki, rebusy” to temat piątkowych spotkań w bibliotece związanych z „burzą mózgów”. Dzieci ćwiczą swoje „szare komórki” poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań szaradziarskich.

Oddział muzyczno-fonograficzny Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Nawiązując do dobrej zabawy 22.07.2015 w Oddziale muzyczno-fonograficznym Filii nr 1 odbyły się zajęcia p.t. „Wesołe instrumenty”. Uczestnicy zabawy rozpoznawali nazwy instrumentów muzycznych po uprzednim wysłuchaniu ich brzmienia. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w muzyczne kalambury. Na zakończenie uczestnicy wykonali rysunki swoich ulubionych instrumentów muzycznych. W każdy wtorek i czwartek w Oddziale Muzyczno-fonograficznym odbywają się zajęcia edukacyjne z serii „Sówka mądra główka”. Zajęcia charakteryzują sie różnorodnością form. Przy dźwiękach muzyki dzieci grają w fanty, rozwiązują wakacyjne quizy, uczestniczą w zabawach: „Moda w Paryżu”, „ciepło, zimno”. Dużym zainteresowaniem cieszą się odbywające się w każdą środę zespołowe gry internetowe p.t. „Kto pierwszy do mety”. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny kolejno wybierają grę, w której chcą zmierzyć się z przeciwnikiem.